FIJNE MENSEN, DIKKE VRIENDEN

TerugPrintE-mailBestellen
informatie:
Kopieermap
84 pag.
incl. audio-cd, ook instrumentaal
incl. kopieerlicentie
groep 7/8 en VO
bijlagen:
Voorbeeldbladzijden
Inhoudsopgave
Mensenrechtenkalender
(Ik ben) een roker - mp3
De dag van de aarde - mp3
Gezond verstand - mp3


(klik voor een vergroting)
 
Eigentijdse thema's levensbeschouwing
Op zoek naar een boeiend maandthema voor groep 7/ 8 of vmbo? Creatief aandacht geven aan levensbeschouwing in de bovenbouw? Wij hebben wat je zoekt!

Waaruit bestaat Fijne mensen ... dikke vrienden! ? 
Fijne mensen ... dikke vrienden! is een kopieermap met liedjes-cd. U diept iedere maand van het schooljaar een godsdienstonafhankelijk thema uit. De thema's zijn op volgorde van de mensenrechtenkalender (zie hieronder). Bij elk thema hoort een speciaal voor dit pakket geschreven en gecomponeerd lied. De kopieermap bevat ook de partituren met akkoorden en gitaartabs. Handig als je de liedjes zelf wil brengen voor de groep of voor de hele school. Geen gitaar ter beschikking? Geen nood: de liedjes-cd bevat ook alle instrumentale versies. 

 

Voor welke leerlingen is Fijne mensen ... dikke vrienden! geschikt?
Fijne mensen ... dikke vrienden! is geschikt voor leerlingen in groep 7 en 8. Ook prima inzetbaar in de onderbouw van het voortgezet onderwijs. 

De liedjes en de verwerking zijn ook perfect bruikbaar:

  • als bezinningsmoment in een les of viering;
  • om een belangrijk item in het licht te plaatsen;
  • als aanzet tot een interessant discussiemoment;
  • als aangename én leerrijke afwisseling tijdens lessen;
  • als inleiding van een lessenreeks;
  • als aanvulling bij een methode.

Tijd om in actie te komen tegen zinloos geweld, een blik te werpen op de milieuproblematiek, je op te stellen tegen onverdraagzaamheid. Verander de wereld, begin bij Fijne mensen ... dikke vrienden!

[...] Elk thema en de bijbehorende verwerking staan op zich. Dit laat je toe perfect in te spelen op jouw behoeften en die van je leerlingen. Als je 't mij vraagt, een echt bruikbaar instrument in de klas!
Voor leerlingen vanaf groep 7 en 8, maar ook sterk aanbevolen voor jongeren in het voortgezet onderwijs.
Michèle Snoeckx (uit: Koerier, Pax Christi, België)

Ook verschenen: 'Kleine mensen... Grote vrienden!' Een versie voor 7-10 jarigen.


Art.Nr. EAN Omschrijving Adviesprijs Order
FMV019789081001601Fijne mensen, dikke vrienden - kopieermap en cd€ 49,50

Kerndoelenverantwoording:

34 De leerlingen leren zorg te dragen voor de lichamelijke en psychische gezondheid van henzelf en anderen.
37 De leerlingen leren zich te gedragen vanuit respect voor algemeen aanvaarde waarden en normen.
38 De leerlingen leren hoofdzaken over geestelijke stromingen die in de Nederlandse multiculturele samenleving een belangrijke rol spelen, en ze leren respectvol om te gaan met verschillen in opvattingen van mensen.
39 De leerlingen leren met zorg om te gaan met het milieu.

Recensies

Klik hier en geef uw mening >>

Anderen bekeken ook:

Kleine mensen, grote vriendenKleine mensen, grote vrienden

lees meer Lees Meer
SOS Conflict!SOS Conflict!

lees meer Lees Meer
MuziekkoningMuziekkoning

lees meer Lees Meer
... omdat onderwijs ook ánders kan